Minecraft izle | Minecraft videoları bu adreste!
Avatar
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Minecraft Nedir?

Minecraft, bünyesindeki eğlenceli doğadan elde edeceğiniz çeşitli maddeler ile kendinize yepyeni şeyler icat edebileceğiniz, yer yer yaratıcılığınızı konuştururken yer yer de arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz eğlenceli bir oyun olarak özetlenebilir. İsveçli oyun yapımcısı ve tasarımcı Notch kullanıcı adına sahip Markus Persson tarafından hazırlanan oyun, yayınlandığı ilk günden itibaren gösterilen büyük ilgi üzerine Mojang firmasının kurulmasına ve burada geliştirilmesine neden olmuştur.

Oyunun yapımcısı Markus Persson, oyunu "Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer" oyunlarından ilham alarak yarattığını açıklamıştır. 7-8 yaşlarından itibaren oyun yazılımına merak salan Persson, yarattığı Minecraft'a gösterilen ilgiye önceleri şaşırmış, daha sonra alışmıştır.


16 Mayıs 2009'da ilk sürümü yayınlanan Minecraft, günümüzde aktif olarak gelişimini sürdürmektedir. Mojang firması, son olarak geçtiğimiz günlerde 1.7.2 sürümünü yayınlamıştır.

Oyun, hayatta kalma modunda aksiyonlu bir şekilde oynanabilmesine karşılık, yaratıcılığını konuşturmak isteyenlere özel tasarım modu da sunuyor. Bu modda, hayatta kalmaya çalışma amacı bulunmamakla birlikte her türlü eşyaya ulaşmak mümkün olabiliyor.

Dünya genelinde büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan Minecraft, ülkemizde de yüzlerce hayrana sahiptir.Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İlgili Makaleler

  • Minecraft Sistem Gereksinimleri
    Minecraft Sistem Gereksinimleri

    Minecraft, grafikleri sebebiyle ilk bakışta her ne kadar basit ve gereksinim açısından pek bir şey harcamayacak gib...

RSS
Yandex.Metrica